Duyuru 01:

İmalat Sanayi Alt Sektörlerinde Sektörel Kaynak Verimliliği Rehberleri Yayınlandı Verimlilik Rehberlerine Bu linkten ulaşabilirsiniz : http://bit.ly/kaynakverimliligirehberleri

Duyuru 02: Duyurular kısmında 3. genişleme alanı parsel tahsislerinde 24 ay 12 taksit olan mevcut vademiz uzatılarak 36 ay 12 taksit olarak düzenlenmiştir. Yatırımcılarımızın yoğun talebi üzerine ilk taksit ödemeleri de 29 Mayıs 2020 tarihine ertelenmiştir. Duyuru 03: Firma verilerinin Güncellenmesi.
Hizmetlerimiz > Elektrik Birimi

Enerji Müsaadesi Örnek Başvuru Dilekçesini indirmek için Tıklayınız >>>

Elektrik Aboneliği Evrak Kontrol Listesini indirmek için Tıklayınız >>>

ELEKTRİK BİRİMİ

Aksaray OSB’nin enerji ihtiyacı, TEİAŞ tarafından yeni yapılan Aksaray TM 154/31.5kV, 2*100 MVA (2 Adet Yedek) indirici trafo merkezinin de devreye alınmasıyla birlikte 2(3*477) Enerji Nakil Hattı ile karşılanmaktadır.

Aksaray OSB’nin elektrik dağıtımı, Mevcut OSB’de YG – AG (31.5 kV – 380 V) olarak havai hat ve yer altı kablo şebekesi ile yapılmakta olup, genişleme bölgesinde ise sadece YG (31.5 kV) olarak havai hat ve yer altı kablo şebekesi ile yapılmaktadır. Mevcut OSB’de 1 adet Ayırma Merkezi, 6 adet Dağıtım Merkezi ve 35 adet de Trafo Merkezi bulunmaktadır. 

Aksaray Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüz tarafından alınan 17.05.2015 tarih ve ED/OSB/5641-10/03310 sayılı dağıtım lisansı kapsamında 27.03.2016 tarihi itibari ile OSB sınırları içerisinde elektrik dağıtım hizmetleri tarafımızca verilmeye başlanmıştır. Aksaray OSB. kurulu gücümüz 50 MVA ve demant gücümüz 31,5 MVA'dır. Aylık tüketim ise 14-15 Milyon kWh arasındadır.

Elektrik Isletme Birimimiz dagitim ile ilgili sorunlari gidermek amaciyla 7/24 saat hizmet vermekte ve arizalari en kisa sürede gidermektedir. Elektrik birimi, ariza müdahale, sistem isletme, elektrik dagitimi, uygun bedelde elektrik temini, ihale isleri, yeni hat tesisi, proje onay, yeni tesisi kabul islemleri, günes enerjisi kurulum süreçleri gibi ana kalem olarak bahsedilebilecek isler ile iştigal etmektedir.

Elektrik Aboneliği yaptırmak isteyen Firmaların aşağıda listesi bulunan evraklarla birlikte imzaya yetkili kişi ve kaşelerini de yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 

Elektrik Aboneliği Evrak Listesi:

1- Tapu (Tapusunu almayan firmalar için Arsa Tahsis Blegesi)

2- Kiracı olarak faaliyet gösterenlerden OSB Onaylı Kira Kontratı

3- Yapı Kullanma İzin Belgesi veya Yapı Ruhsatı

4- İşyeri Açma Ruhsatı

5- Sanayi Sicil Belgesi

6- Vergi Levhası

7- Ticaret Sicil Gazetesi

8- Yetki Belgesi / İmza Sirküleri

9- Elektrik Projeleri

10- Yetkili Kimlik Fotokopisi

11- Trafolu Müşterilerde Sorumlu Elektrik Mühendisi Hizmet Sözleşmesi

12- Güvence Bedeli

13- Dağıtım Bağlantı Anlaşması Bedeli

14- Bağlama Bedeli